Lacné izolačné platne a aj iné matgeriály na stavbu krbu.

Ako si svojpomocne postaviť krb?

Pri stavbe krbu treba dbať na niekoľko okolností. Ako prvé si musíme uvedomiť že okolo krbovej vložky s vonkajšej stany musí cirkulovať vzduch inak by sa prehriala a došlo by k deformáciám. Najlepšie je ak krby obostavujeme postavené na železnom podstavci. Poznám prípady ak stavebníci "odborníci" postavili krb na betónovú platňu. Krbová vložka potom nemá odkiaľ ťahať vzduch na chladenie prehrieva sa - deformuje - a navyše nám nechcú kúriť ani rozvody vzduchu.

Keďže krb už máme postavený tak ako má byť ideme na obostavbu. Tú by sme mali postaviť s izolačných platní tepelne odolných pretože na povrchu krbov sa vytvára teplota do 600 °C a Porfix a jemu podobné materiály majú tepelnú znášanlivosť do 80 °C a potom začínajú praskať. Ďalšia záležitosť na ktorú nesmieme zabudnúť je to že okolo krbu, a to medzi krbovou vložkou a izolačnou platňou musí ostať vzduchová medzera 7-10 cm, ak by sme ju nenechali, a izolačnú platňu pritlačili pri obostavaní krbu o krbovú vložku, vzduch by si znovu nemal kade prúdiť a krbová vložky by sa zdeformovala!

Niekoľko užitočných rád nájdete aj na tejto stránke :

http://www.krbtech.sk/post/ako-si-svojpomocne-postavit-krb-10/

 späť na krby, sporáky na drevo - úvodná stránka

Nákupom to nekončí.  Aj na Vašom názore záleží!

recenzie na KRB-TECH sro v najnakup Overený predajca krbových vložiek a sporákov na drevo a krbových kachlí.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa súbory cookies. Bližšie informácie a ako zabrániť ich používaniu nájdete na stránke ... ochrana osobných údajov.