Sporáky na tuhé palivo. Sporáky na drevo.

0 položiek

Ako si vybrať sporák na tuhé palivo?

Pri výbere sporáka na drevo je veľmi dôležité vedieť s ktorej strany má byť vyvedené napojenie do komína. Určiť pri sporáku či je z pravej alebo z ľavej strany je veľmi jednoduché pretože nám to určuje vývod do komína sporáka na tuhé palivo. Pri modeloch ktoré ponúkame je vždy pod vývodom do komína rúra na pečenie. Ak sa jedná o pravý sporák tak rúra na pečenie je na pravej strane, a ak sa jedná o ľavý sporák je rúra na pečenie bude na ľavej strane.

Cenovo dostupné modely ktoré ponúkame sú zaujímavé nielen svojim novodobým dizajnom ale aj širokou škálou farebných prevedení.

Sporák na tuhe palivo, drevo, alebo teplovodné sporáky s možnosťou pripojenia na ústredné kúrenie s výmenníkom.

Možným riešením sú aj teplovodné sporáky na drevo s výmenníkom. Táto špecifická sekcia u nás má niekoľko riešení napojenia sporáky na tuhé palivo s výmenníkom do systému už existujúceho kúrenia. Sú teplovodné sporáky na pevné palivo ktoré majú len letný chod a je tu menšia nevýhoda a to že aj v letnom období treba kúriť radiátory. O niečo drahšie sú sporáky na drevo s výmenníkom ktoré majú aj letný a aj zimný chod.

Pre vysvetlenie:

Letný chod sa na sporáku prestaví presunutým roštu do vyššej úrovne čim dosiahneme nižší výkon výmenníka ktorý využijeme napríklad na vykúrenie bojlera na teplú vodu, ale už nemusíme kúriť všetky radiátory.

sporáky na tuhé palivolacne sporaky na drevo
kachľové sporáky na tuhé palivolacné sporáky na dřevo

späť na krby, sporáky na tuhé palivo - úvodná stránka

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info