teplovodné krby, teplovodné krbové vložky

Ako na výber teplovodnej krbovej vložky, teplovodného krbu?

Vybrať si teplovodnú krbovú vložku s ponuky je niekedy náročná vec o ktorej by vedeli mnohý istotne veľa hovoriť. Nie vždy vysoká cena je ukazovateľom že práve to je to čo sme chceli, pretože dnes konkurencia nespí a aj lacnejší výrobcovia vedia poskytnúť adekvátnu kvalitu bez toho aby sme museli platiť za značku teplovodného krbu. Pri výbere teplovodných krbových vložiek musíme dbať na to aký máme komín a jeho priemer, priemer vykurovacieho telesa môže byť od priemeru komína väčší a to maximálne o 10%. Pokiaľ nemáme dostatočný priemer komína zvoľme možnosť jeho prestavby alebo sa zamerajme len na teplovodné krby s priemerom ktorý bude zodpovedať už skôr uvedenému parametru. Veľký priemer napojenia teplovodnej krbovej vložky do komína a malý komín má za následok že v teplovodnom krbe alebo teplovodných krbových kachliach nechce horieť a pri prikladaný nám teleso zadymuje do priestoru.

Teplovodné krbové vložky sú neoddeliteľnou súčasťou domov v ktorých bývajú ľudia alergici keďže prašnosť pri kúrení teplovodnou krbovou vložkou sa znižuje na minimálnu hranicu. 

Teplovodné krby a ich bezpečnosť.

Mnohý sa pýtame či je takáto teplovodná krbová vložka aj bezpečná alebo je to ako časovaná bomba. Za nás a našich skúsenosti vieme odborne povedať že netreba šetriť na bezpečnostných prvkoch ako sú ochranný ventil alebo záložný zdroj pri výpadku prúdu.

Ďalšia veľmi dôležitá skutočnosť je kúrenie v teplovodnej krbovej vložke nad 60 °C. Je to teplota pri ktorej sa v ohnisku už nevytvára kondenz ktorý poškodzuje steny teplovodného výmenníka v teplovodnom krbe, a aj horenie v ohnisku je efektívnejšie.

Ako novinku sme pre Vás pripravili ponuku teplovodných krbov od výrobcu Byrski PL. Tieto modely majú nielen zaujímavú cenu ale oproti konkurencii ešte viac a to že sú vyrábané s 5 mm ocele nie 4 mm ako vyrába konkurencia. Teplovodné krby značky Byrski majú už v štandardnej výbave ochladzovaciu slučku a tiež veľmi kvalitný prívod sekundárneho horenia ktorý je nasmerovaný na predné sklo čím pri horení sklo ostáva neporovnateľne čistejšie.

späť na krby, sporáky na drevo - úvodná stránka

Nákupom to nekončí.  Aj na Vašom názore záleží!

recenzie na KRB-TECH sro v najnakup Overený predajca krbových vložiek a sporákov na drevo a krbových kachlí.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa súbory cookies. Bližšie informácie a ako zabrániť ich používaniu nájdete na stránke ... ochrana osobných údajov.