Panel používateľa

Krbové vložky, teplovzdušné rohové krby.

Čo treba vedieť o krbovej vložke a komíne ak si chceme postaviť rohový krb.

Ako prvé pri postavení rohového krbu musíme dbať na to aký máme priemer komína. Prípustný je komín menší od priemeru napojenia pece alebo krbovej vložky približne o 10% a výške komína od napojenia krbovej vložky do komína minimálne 4 m. Komín pod úrovňou napojenia sa neráta! Treba dbať aj na to že každé použité 90° koleno aj 1m rúra vedená vodorovne pri napojení krbu zvyšuje výšku komína o jeden meter.

Aj lacné rohové krbové vložky majú aj svoj výkon ktorý určuje každému výrobku certifikačný úrad. Prepočet akú krbovú vložku použijeme je jednoduchý. Berieme do úvahy tepelné vlastnosti domu. Ak je dom zateplený aj s novými oknami 1 kw výkonu vykurovacieho telesa dokáže dokúriť 25 m3 vzduchu. Pokiaľ je starý dom bez zateplenia a bez nových okien tak 1 kw výkonu vykurovacieho telesa vykúri 15 m3 vzduchu.

Či použijeme krbovú vložku alebo krbové kachle dbajme hlavne na bezpečnosť ako ich zapojíme do komína, ale aj na to či tento komín je ešte spôsobilý prevádzky. Odporúčame pri tom dať si komín prehliadnuť kominárom a mať pri tom aj revíznu správu ktorú dneska vyžadujeme ku záručnému listu.

späť na krby, sporáky na drevo - úvodná stránka

krby, krbové vložky, krbové kachle , sporáky

Naše recenzie od klientov.

Overený predajca krbových vložiek a sporákov na drevo a krbových kachlí.

Aj na Vašom názore záleží!

najnakup na Vašom názore záleží

Ohodnoťte teraz svoj nákup!

hodnotenie obchodu pece-krb-krby.sk, teplovodné krby

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Táto stránka používa súbory cookies. Bližšie informácie a ako zabrániť ich používaniu nájdete na stránke ... Ochrana osobných údajov.