Technické výrazy pre krbové vložky, krbové kachle.

Technické výrazy pre krby, kachle, sporáky a pece.

Fonte Flamme

 

Už niekoľko rokov sledujeme zvýšený záujem o krby s otvoreným ohniskom. Tieto krby sú väčšinou využívané preto, čo my nazývame „radosť z ohňa“ a nie ako vykurovací prostriedok. Je treba vedieť, že tvorené krby majú slabú výkonnosť a často nižšiu účinnosť ako 30% a to nie je zlučiteľné s našim záväzkom boja proti klimatickému otepľovaniu. Na základe tohto zistenia sme vyvinuli novú radu krbových vložiek umožňujúcich spojiť „radosť z ohňa“ a aj skutočný energetický výkon a záujem o životné prostredie.

 

Jednou z našich starostí bola cena. Navýšenie ceny vyvolané inštaláciou uzavretej krbovej vložky by nemalo byť prekážkou. Aby sme dosiahli tento ciel rozhodli sme sa realizovať základné požiadavky, to je funkcionalitu tejto novej rady. Zrušili sme popolník, ktorý sa stal zbytočný, lebo odpopolnenie sa môže robiť ako u otvoreného ohniska. Vezmite si ako príklad krb, s otvoreným ohniskom, v ktorom bola zábrana pred vypadávaním polien zakrývajúcich časť ohňa. Táto bola nahradená párom kozlíkov, kde a ukladá drevo. (patentované) Tieto opatrenia sa dnes premietajú do neporovnateľného pohľadu na oheň: od 68% do 74% presklenného povrchu podľa jednotlivých typov. Cena sa znížila asi o 20% v porovnaní s tradičnými krbovými vložkami rovnakých rozmerov a s rovnakým výkonom. Potom sme a tiež pustili do vylepšenia výkonnosti. Preto krby Turbofonte využívajú najpokrokovejšie technológie: Zavedenie primárneho vzduchu cez kozlíky, umožňuje lepšie spaľovanie. Koncepcia deflektoru umožňuje usmerňovať plyny z priestoru spaľovania do zóny vysokých teplôt, kde dochádza k druhému spaľovaniu, predtým, než sú spaliny vypustené do atmosféry.

Prívod sekundárneho vzduchu umožňuje sekundárne spaľovanie nazývané aj dvojité spaľovanie. Výkonnosť krbu sa zvyšuje a vypúšťané plyny sú čistejšie.

 

Technické parametre.

 

Nominálny výkon.

Po úplnom vyhorení vložených polien a pri normálnej rýchlosti horenia (nastavenie prívodu vzduchu naplno) dosiahnete priemernú tepelnú výkonnosť. Je treba rozlišovať minimálny a maximálny výkon. Maximálny tepelný výkon sa obvykle získava v najpriaznivejšej štvrťhodine. Maximálny výkon môže byť dvakrát vyšší než nominálny výkon.

 

Účinnosť horenia pre kachle alebo pece, sporáky a krby.

Ide o vzťah vyjadrený v % medzi energiou vzniknutou v krbovej vložke vo forme tepelnej (užitočnej) energie a energiou dosiahnutou v dreve pred zhorením (vložená energia) inak povedané, čím väčší je výkon, tým účinnejšie je drevo využité pri spaľovaní v kachliach, krboch a sporákoch alebo peciach.

 

Spaliny.

Priemerné CO pri 13% O2 umožňuje vyhodnotiť čistotu prístroja vo vzťahu k životnému prostrediu. Čím nižší je CO, tým čistejší je prístroj. I keď CO nie je jedinou splodinou vypúšťanou do ovzdušia pri spaľovaní dreva, je aj tak CO dobrým ukazovateľom týchto splodín.

 

Nepretržité horenie.

Prístroj je zaradený ako „stále horiaci“ pokiaľ dokáže fungovať pri pomalej rýchlosti horenia a neprekračuje 33% rýchlosť normálneho horenia /normálne horenie sa zhoduje s nominálnou tepelnou výkonnosťou/. To zodpovedá tepelnému výkonu 3x menšiemu s väčšou dĺžkou horenia pomalom horení ako pri normálnom horení. Prístroj musí byť schopný pracovať v predĺženom čase (viac ako celé vykurovacie obdobie) bez toho, aby sa muselo znovu zapaľovať. (Preto je potrebný popolník) Dĺžka horenia v prístroji musí byť minimálne 10 hodín. Nová norma EN13229 nevyžaduje dodržiavanie 2 posledných kritérií k získaniu značky „nepretržité horenie“ – CSB Aj napriek tomu si myslíme, že u Fonte Flamme sú tieto kritéria dôležité. Preto nové prístroje označené „nepretržité horenie – CSB“ ich všetky dodržujú. V opačnom prípade sú naše prístroje uvádzané ako „prerušované (striedavé) horenie“ – ISB

Nákupom to nekončí.  Aj na Vašom názore záleží!

recenzie na KRB-TECH sro v najnakup Overený predajca krbových vložiek a sporákov na drevo a krbových kachlí.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa súbory cookies. Bližšie informácie a ako zabrániť ich používaniu nájdete na stránke ... ochrana osobných údajov.