Panel používateľa

kvalitné sporáky na drevo, lacné sporáky na tuhé palivo a ich rozdiely

Pridané: 30.03.2021 13:29:50 Počet zobrazení: 72

30 Marec 2021

Prečo sa môžu sporáky na tuhé palivo, sporák na drevo aj naďalej používať aj keď nebude nespĺňať EKO normu EU platnú od roku 2022. NARIADENIE KOMISIE (EÚ) 2015/1185 z 24. apríla 2015, ktorým sa vykonáva smernica Európskeho parlamentu a Rady 2009/125 / ES, pokiaľ ide o požiadavky na ekodizajn lokálnych ohrievačov na tuhé palivá.

kvalitné sporáky na drevo, lacné sporáky na tuhé palivo a ich rozdiely

Definícia: "sporák" je lokálny ohrievač na tuhé palivá ktorý je napojený na komín s odvodom spalín pričom vyžaduje dymovod, v ktorom sa v jednom opláštení spája funkcia lokálnej pece na tuhé palivo a funkcia varnej dosky alebo rúry, ktoré sú určené pre prípravu pokrmov.

PRÍLOHA II - sporáky na tuhé palivo slúži na varenie a pečenie a teplo ktoré dávajú je len bočnú efekt aspon takto to tvrdia EÚ a preto sa sporak môže aj naďalej používať, pričom tieto pece na varenie musí spĺňať určité požiadavky ktoré ale vždy aj podľa starej normy spĺňajú a je tu jedná veta "Tento výrobok nie je vhodný ako hlavný zdroj tepla na vykurovanie." Európska komisia iba uvádza, že sporák na tuhé palivo nemôže byť jediným zdrojom tepla v dome, ale musí byť ešte jedno vykurovacie teleso v dome ktoré spĺňa platnú normu EU a to CO (pri 13% O2 ) do 0,12% pre vykurovaný dom, čo nie je príliš významné.

Sporáky na tuhé palivo za výhodné ceny. Áno alebo NIE?

Ako si kúpiť kvalitný sporák na drevo a na čo všetko treba dávať pozor?

V prvom rade ide o materiály, z ktorých sú sporáky na tuhé palivo vyrobené.
-Tie lacné pece majú iba jednovrstvové dvierka na ohnisku, a taktiež na rúre na pečenie vyrobené z bežnej ocele. Pri dôkladnejšej kontrole sú takéto dvierka aj na pohľad nie príliš esteticky a mnohokrát aj zle pozvárané. Kvalitné sporáky majú liatinové alebo oceľové dvierka, ktoré sú dvojvrstvové.
- Lacné sporáky na drevo v cene okolo 300 € používajú na svoje prevedenie lacné farby, ktoré sú síce odolné voči teplotám, ale nie sú odolné voči vlhkosti, ktorá je v domácnosti a preto sa už po krátkom čase začne na nich objavovať hrdza.


POZOR! - do roka sa začne na takomto sporáku objavovať hrdza


- Kvalitné sporáky majú smaltované diely alebo ešte kvalitnejšie sporáky používajú na povrchovú úpravu teflónové farby.
- Pri lacných sporákoch na drevo sú rúry na pečenie bez povrchových úprav. V horšom prípade je rúra nastriekaná žiaruvzdornou farbou, ktorá sa len ťažko udržiava.
- Kvalitné sporáky na tuhé palivo majú rúry na pečenie smaltované a dajú sa ľahko udržiavať. Ako kupujúci, určite viete oceniť aj to, že kvalitné pece, hoci o čosi drahšie, majú vo výbave pekárnicu na pečenie a aj výškovo nastaviteľný rošt na umiestnenie ľubovoľnej pekárnice na pečenie. Lacné pece nemajú žiadnu doplnkovú výbavu.

Ako už je u nás zaužívané: "Aké lacné, také vzácne."


Vďaka našim skúsenostiam vieme ponúknuť výrobok, ktorý bude vedieť oceniť aj náročný klient.
Sporáky PLAMEN sú vyrobené z materiálov najvyššej kvality. Medzi ich najväčšie výhody patrí:


• Veľká smaltovaná rúra na pečenie, ktorá sa dá ľahko udržiavať
• Hrubé liatinové dvierka na ohnisku a rúre na pečenie potiahnuté teflónom
• Hrubá liatinová varná platňa potiahnutá teflónom
• Mohutné liatinové ohnisko s dvojitým spaľovanímsporáky na drevo, sporáky na tuhé palivo

U nás jednoducho nájdete skvelú cenu sporákov na drevo, pekný vzhľad, a taktiež stály servi.

Tieto všetky benefity sa nedajú prehliadnuť.

Diskusia

(0 komentárov)

Nákupom to nekončí.  Aj na Vašom názore záleží!

recenzie na KRB-TECH sro v najnakup Overený predajca krbových vložiek a sporákov na drevo a krbových kachlí.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa súbory cookies. Bližšie informácie a ako zabrániť ich používaniu nájdete na stránke ... Ochrana osobných údajov.