Panel používateľa

sporák na tuhé palivo KVS Moravia - VSP 9180 Ofélie - kapučíno

sporák na tuhé palivo KVS Moravia - VSP 9180 Ofélie - kapučíno

Sporák na tuhé palivo s rúrou KVS MORAVIA typ 9180 Ofélia je určený na vykurovanie, varenie, pečenie a ohrievanie pokrmov. Ohnisko umožňuje použitie drevených polien s dĺžkou do 340 mm a priemerom do 160 mm. Napojenie je len horné a zadné. Na ktorej strane má byť rúra na pečenie nám napíšte do poznámky pri vyplnení objednávky.

1250 € s DPH

1385 € s DPH Zľava 9.7%

Dostupnosť: Skladom u dodávateľa, dodanie aj do 3 pracovných dní!

Výrobca: Moravia

Tento typ prepája výhody krbových kachlí a sporáka, pretože okrem varenia, pečenia a vykurovania okúzľuje tým, že je možné vidieť aj horiaci oheň cez presklenné dvierka ohniska, odporúčaného palivá ako sú drevo a drevené brikety.

 • Rozmer ohniska: šírka 185 x výška 250 x hĺbka 350 mm
  Rošt:šírka x dĺžka 160 x 290 mm
  Rozmer prikladacieho otvoru, šírka 160 x výška 200 mm
 • nominálny výkon: 6,5 kW
 • Regulovateľný výkon: 6 – 8 kW
 • Priemer hrdla: 120 mm, zadné napojenie je 755 ± 5 mm (stred od podlahy)
 • Rozmery (šxvxh): 780 x 850 x 530 mm
 • Rozmery trúby na pečenie (šxvxh): 300 x 250 x 420 mm
 • Minimálny komínový ťah: 11 Pa
 • Účinnosť : 81,51 %
 • Hmotnosť: 137 kg

Konštrukcia tohto typu je úplne odlišná od predchádzajúcich výrobkov, a vychádza z požiadaviek zákazníkov, ktorí nemajú dostatok miesta pre širšie varianty. Pritom hlavným rozdielom je to, že sporák Ofélia nemá vonkajšie farebné smaltované opláštenie, ale základný skelet je ošetrený nástrekom vypaľovacej farby. Ďalej došlo k spojeniu rámu varnej platne a samotnej platne v jeden celok. Napriek tomu je platňa členitá a má dva vyberateľné diely, ktoré sa dajú v prípade čistenia jednoducho sňať. Tieto časti platne sú malých rozmerov a ľahké, preto je manipulácia s nimi veľmi jednoduchá.

Konštrukčne sporák typ 9180 vychádza z modelu 9170 a vo väčšine parametrov zodpovedá tomuto typu. V čom sa odlišuje, to je predovšetkým obklad bočných stien keramikou a s tým spojené zväčšenie rozmerov varnej platne, vrátane nárastu jeho celkovej hmotnosti.

Čelná strana je osadená liatinovými dvierkami s drevenými madlami, ktoré sú tiež novinkou a je možné ich pri prevádzke uchopiť rukou bez použitia chňapky. Priestor pod sporákom je voľne otvorený a vhodný na uloženie paliva.

Ohnisko je tvorené ako tradične silnými šamotovými tehlami a pevným liatinovým roštom. Tieto materiály máme už roky overené, sú odolné vysokým teplotám, vyznačujú sa pevnosťou, stálosťou tvaru a schopnosťou dlhšie temperovať. Do ohniska je možné vkladať polená až s priemerom 160 mm a dĺžkou 340 mm. Rúra sporáka je smaltovaná a vo vnútri je zabudovaný drôtený program, ktorého súčasťou je kovová mriežka a hlboký pekáč. Teplomer na dvierkach rúry slúži na indikáciu teploty v rúre. Nad dvierkami rúry je umiestnená páka na ovládanie funkcie varenie a pečenie.

K tomuto sporáku nie je možné použiť ochladzovací panel typ 9118 pre jeho zabudovanie do kuchynskej linky.

Sporák typ 9170/9180 získal certifikát, ktorým spĺňa požiadavky na EKODIZAJN lokálnych ohrievačov na tuhé palivá (2015/1185).

Predáva Vám niekto lacnejšie napíšte nám a cenu Vám ak sa dá dorovnáme.

* (Povinné)

krby, krbové vložky, krbové kachle , sporáky

Naše recenzie od klientov.

recenzie e-shopu obchodu firmy

Aj na Vašom názore záleží!

Ohodnoťte teraz svoj nákup!

Overený predajca krbových vložiek a sporákov na drevo a krbových kachlí.

najnakup na Vašom názore záleží

hodnotenie obchodu pece-krb-krby.sk, teplovodné krby

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Táto stránka používa súbory cookies. Bližšie informácie a ako zabrániť ich používaniu nájdete na stránke ... Ochrana osobných údajov.